Lidé v SONU

V SONU se vždy snažíme zajistit muzikantům, aby se zde cítili v dobře a aby byly maximálně splněny jejich požadavky. Proto jsou zvukaři a asistenti pečlivě vybíráni podle svých osobních vlastností a schopností. Záleží nám na tom, aby zvukaři byli jednak skvělými odborníky, ale zároveň aby byli schopni vytvořit příjemnou pracovní atmosféru. Pro každého z nich je spokojenost klienta zásadní záležitostí a každý z nich ví, co a jak zapojit, aby nedocházelo k jakýmkoli časovým ztrátám.

Dlouholetá tradice SONO přináší i další jistoty.

Technická kvalita všech komponentů studia je neustále sledována zkušenými profesionály. Studia jsou propojena pouze nejkvalitnějšími kabely a konektory. Každodenní údržba zařízení zajišťuje nerušený provoz.

Pavel Karlík

Český hudební producent, skladatel, zvukový inženýr a hudebník.
Pavel Karlík je zakladatelem a ředitelem studia SONO Records. Studio bylo založeno v roce 1988 a získalo mezinárodní slávu a popularitu.
Vzdělání: Vysoká škola elektrotechniky. Studium akustiky a studijní techniky, architektury a stavebnictví. 6 let studium klavír, harmonie, kytara.
Zkušenosti a znalosti, jak nejlépe nahrát, zmixovat a zmastrovat hudbu , Pavel Karlík získal zpočátku v Londýně, později ve studiích SONO Records. Člen společnosti AES – Audiovizuální společnost po dobu 20 let, po dobu 30 let působí v hudebním průmyslu.
 Velká část jeho kariéry byla zaměřena na nahrávání českých symfonických a filmových orchestrů pro celosvětové klienty a inscenace

Pavel Karlík

Mezi nejvýznamnější Pavlovi klienty klasické hudby patří paní Angela Gheorghiu, Bryan Hymel, R.A. Rahman, Gábor Boldoczki a mnoho dalších. Mezi společnosti patří BBC, Principle Pictures, Dream Works Production, Funline Animation, Schulberg Productions a Česká televize.
Hudba, na které se Pavel účastnil jako zvukový inženýr, získala dvakrát americkou cenu OSCAR / Se skladatelem R.A.Rahmanem a Glenem Hansardem a Markétou Irglovou /
Pavel také nahrával klasickou hudbu pro speciální akci v USA. Jednalo se o nahrávku orchestru pro 10. výročí útoků na Světové obchodní centrum v New Yorku. Akce se konala ve Washingtonu dne 11. září 2011, kde byl přítomen i skladatel této hudby, John Califra.


Mezi nejznámější umělce, se kterými Pavel Karlík pracoval při nahrávání, patří David Bowie, Living Colour, Nazareth, Joss Stone, Glen Hansard, Kriss Kristofferson, R.A.Rahman, Linkin Park, Mike Stern, The Levellers, Julian Lennon, Suzan Vega, Philip Glass, Lou Reed ostatní.

Pavel Karlík je také známý jako dlouholetý producent a inženýr dalších úspěšných skupin z oblasti folku, jazzu a rocku s více než stovkami alb na svém účtu. Jako zvukový inženýr pracoval Pavel se skupinou Lucie, Wanastowi vjecy, Kabát, Divokej Bill, Pražský výběr, Vl.Mišík a ETC, Mig 21, Marta Kubišová, Lenka Dusilová, Marta Topferová, Ivan Hlas, Ondřej Pivec, David Dorůžka, Jaromír Honzák a mnoho dalších.
Za posledních 25 let získaly nahrávky studia SONO řadu českých a mezinárodních ocenění za zvuk a hudební produkci.
Během posledních 15 let se Pavel intenzivně věnuje masteringu nahrávek a stal se vyhledávaným masteringovým inženýrem.

Jako další úzce související činností, které se Pavel Karlík věnuje je zvukový design. Navrhl 14 studiových režií a nahrávacích místností a se svým otcem postavil oblíbený čistě elektronkový předzesilovač KARLÍK TP-1. Tento předzesilovač používají studia Abbey Road, Cold Play, R.A.Rahmnan, Phill Brown, Doug Wimbish, John Califra a mnoho dalších.

 

Milan Cimfe

Milan Cimfe se narodil roku 1966 v Českých Budějovicích.
Od sedmnácti let se aktivně zajimá o hudbu a naplno se věnuje hře na baskytaru.

705284_3957464189704_1521027734_oV necelých dvaceti letech se stěhuje do Prahy hledat muzikanty, se kterými by mohl hrát.
Před revolucí v roce 1989 se potkává s Pavlem Karlíkem a spolu hrají ve skupině Titicaca. Následně po revoluci spoluzakládá s Pavlem Karlíkem studio SONO, ve kterém působí dodnes.
Spolupracuje s tuzemskými skupinami Kabát, Kryštof, Lenny a mnoho dalších a významně se podílí na nahrávání jazzových nahrávek pro vydavateltsví Animal Music a world music vydavatelství Glitterbeat.
Ze zahraničních klientů spolupracoval na nahrávání s Davidem Bowiem, Living Colour, Nazareth, Levellers, Napalm Death a dalšími.
V oboru zvuku má zkušenosti s nahráváním, mixem a masteringem hudby a to všech žánrů, často se na nahrávkách podílí jako hudební producent.
Jako hudebník hostoval ve skupinách Pražský Výběr, Čechomor, Krusipusk a norské skupiny Bersek Bastards.

 

Pavel „Pája“ Bohatý

Pája Bohatý je zpěvák, hudebník a zvukař. Pro studio SONO pracuje již přes deset let a natočil spoustu nahrávek mnoha českých i zahraničních hudebníků a umělců.
199981_1009383443243_6369_nKromě práce ve studiu SONO také stále aktivně koncertuje. V současné době je Pája členem kapely Anny K., hostuje s Vladimírem Mišíkem a jeho Etc. a objevuje se na koncertech skupiny Sto Zvířat. Kromě toho se také věnuje své vlastní hudbě a často hostuje jako studiový hráč a vokalista.

 

 

Michal Vaniš

Michal Vaniš působí jako zvukař ve studiu SONO již přes deset let a natočil spoustu nahrávek mnoha českých i zahraničních hudebníků a umělců, např.
Marty Topferové, The Tap Tap, Clarinet Factory, Idy Kelarové , Katapultu a Chinaski.

13580366_1134341639960843_1392134477673308834_oKromě práce ve studio SONO se věnuje divadelní hudbě a sounddesignu. Získal např. Cenu za nejlepší hudbu na festivalu Puppet International v Záhřebu 2007.
Absolvoval kurs DČCE Dramaterapie a muzikoterapie a spolupracuje se vzdělávacím centrem pro osoby se zdravotním postižením Studeo jako lektor zvukové tvorby.

 

Karolina Karlíková Kalandrová

Karolina se narodila v Praze v roce 1978 v hudební rodině. Od pěti do osmnácti let zpívala ve 2 pěveckých sborech.

Karol

V Praze studovala na francouzském gymnáziu Štěpánská a dále na Fakultě Humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze.
Od roku 2001 pracuje ve studio SONO jako booking manažer. Podílí se na chodu studia, má na starosti rezervace studiového času, organizuje nahrávání, termíny, hudebníky, aranžery atd. Společně se studiem SONO se Karolína podílí na kulturních projektech, které podporují děti a dospělé s postižením.