Nahrávání koncertů

Další službou, kterou SONO Recording Studios nabízí klientům, je nahrávání koncertů, festivalů, představení apod. Zajisťujeme profesionální nahrávání živých představení jakéhokoliv druhu – kapela, divadelní hry, muzikály, festivaly, klasické orchestrální koncerty a televizní pořady. Je to skvělý způsob, jak zachytit jedinečnou energii a atmosféru představení.

Díky dlouholetým zkušenostem, vášni pro hudbu a speciálně zvolenému vybavení mají naši inženýři možnost zachytit neuvěřitelnou kvalitu zvuku živých vystoupení.

Zaznamenávání koncertu je obtížné – ne každý inženýr je schopen zvládnout práci tohoto typu. Zvukoví mistři ze studia SONO však mají znalosti a dovednosti potřebné k nastavení dalších mikrofonů a zařízení. Mohou nastavit všechna zařízení před koncertem, během zkoušky a to vše na místě koncertu. Poté testují úrovně, upravují vše do detailu před samotným výkonem. Během skutečného koncertu budou tak přesně vědět, co očekávat. Jakmile je představení zaznamenáno, může ve studiu následovat edit, mix a mastering.

Pro živé nahrávání vám SONO studia poskytnou špičkové digitální nahrávání pomocí nejmodernějších zařízení. Základní vybavení se skládá z vysoce kvalitních analogových předzesilovačů Antelope Audio MP 32 s dálkovým ovládáním a převodníků Antelope Audio Orion A / D. Toto zařízení je tiché kvůli pasivnímu chlazení, a proto je možné umístit předzesilovače a konvertory do blízkosti symfonických přehrávačů. Výsledkem jsou kratší kabely mikrofonu, což vede k lepší kvalitě zvuku. Audio signál je okamžitě převeden na digitální vysílání a poté je odeslán prostřednictvím optických kabelů do rekordéru bez ztráty kvality, což se může stát při používání dlouhých kabelů.

Všechny parametry analogových předzesilovačů jsou dálkově řízeny přes Ethernet nebo WiFi. Tím se uchovávají přednastavené předvolby. Zvukový inženýr je pak schopen rychle přepnout předvolby tak, aby zohledňovaly různé dynamiky v orchestrálních částech nebo mezi různými pásmy na jevišti.

Nahrávací systém nabízí 64 vstupů / stop při 96 kHz / 24 bitových nebo 32 stopách při rychlosti 192hHz / 24bit. Můžeme také zvýšit počet vstupů, pokud je to zapotřebí. Náš digitální rekordér je ProTools 10 HD3 na 12-ti jádrovém počítači Mac Pro s druhým nastavením a provozem zálohovacího systému.

Pokud je to nutné, můžeme vybudovat jednoduchou režii s mixpultem a monitoringem, abychom zajistili kontrolované prostředí pro poslech.

Poskytujeme také vybavení, které pomáhá při komunikaci mezi scénou a nahrávací oblastí pomocí mikrofonů pro dirigenta, hudebního režiséra a také hlasitý telefon a kabelový telefon, pokud je to klientem požadováno.

Mikrofony, které jsou k dispozici, jsou uvedeny níže, ale mohou být doplněny o mikrofony, které lze nalézt na seznamu mikrofonů studia.

Neumann TLM 50 (x2) sférické všesměrové hlavní mikrofony
Sennheiser MKH 8020 (x3) všesměrové hlavní mikrofony
Sennheiser MKH 8050
Sennheiser MKH 40 (x2)
Neumann KM 184 (x 10)
Neumann KM 183 (x2) sférické všesměrové hlavní mikrofony
Neumann U 87 (x2)
Neumann TLM 103 (x2)
AKG C 414 (x2)
Karlík 49 na zakázku (x2)
Karlík 47 na zakázku (x4)
Karlík 67 vlastní (x2)

Dle přání můžeme také nahrávat do magnet.pásu – 24 stop, 2inch, magnetofon Otari MTR 90 Mk III. Obecně řečeno, můžeme zajistit jakékoli další nahrávací zařízení, které budete potřebovat.