Studio 1

Studio SONO 1 nabízí na zhruba 590 m2 vzrušující prostorné a vzdušné studio, dokonalou režii soustředěnou okolo nového pultu Rupert Neve Designs 5088- 48 channels, 3 další oddělené boothy na kytarová a basová komba, oddělenou akustickou místnost (bicí, kontrabas, dechy, harfa…) a místnost s kuchyňkou a zázemím pro hudebníky.

Studio je na ploše 300m2 a je 8m vysoké. Břidlicová dlažba v kombinaci se dřevem a pískovcem v různých úhlech na stěnách vytváří skvělé akustické prostředí. Je vhodné k natáčení všech žánrů od rocku, lidové hudby, jazzu atd. až po nahrávky vážné hudby-do velikosti orchestru o cca. 90 členech.

201604150631372737691Studio1plan-2

Studio je zaplaveno denním světlem a čerstvým vzduchem. Tři izolované boothy a velká izolovaná místnost s motorizovanými stěnami tak společně se sálem studia vytváří 5 akusticky izolovaných místností a prostředí je tak ideální pro nahrávání rockových, popových a jazzových kapel dohromady v jenom čase.
Režie studia SONO 1 je bezhlučně klimatizovaná, s denním světlem. Středem této režie je mixpult zn. Rupert Neve Designs 5088 48 channel console.
Pult má 48 channels, je postaven na základě nejpovedenějších principů z celoživotního
díla pana Ruperta Neva. Díky unikátním, pro tento účel nově vyvinutým 90V tranzistorům,
má o více než 10dB větší dynamiku než předchozí zvuková zařízení. Je to skutečný současný
unikát,který zvukem řádově převyšuje všechny digitální přístroje v této oblasti. Na výběr je velké množství pultových modulů, Portico, vintage modulů jako 1073 a mnoho elektronkových předzesilovačů. Přesné vybavení studia SONO 1 najdete na separátním Equipment listu SONO 1.

Při konstrukci této režie byly použity nejmodernější poznatky z oblasti akustiky. Monitory TANNOY DMT 215 II jsou umístěny na milimetr přesně. Dále zde můžete použít ještě GENELEC 1037A,YAMAHA NS –10 a další dva páry komerčních reproboxů. Můžete zde natáčet do 24 track OTARI MTR-90III a také můžete použít 72-track Pro Tools HD III systém poháněný Mac Pro 8x 2.4 Ghz Westmere s převodníky Digidesign 96/192 KHz. Celkem více než 96 stop plně synchronních, jak mezi sebou,tak se všemi ostatními profesionálními audio a video standardy.
Mastering je zde samozřejmě možný do všech standardních formátů,včetně 1/2˝ inch.
Patching systém v režii obsahuje i více než 150 tie lines,AES/EBU,SCSI,MIDI,World Clock,TC,video sync a další signálové cesty.Tento fakt umožňuje klientům s nejrozmanitějším obsazením a nástroji snadné a rychlé propojení. Seznam rozsáhlého vybavení kvalitními outboardy, mikrofony a vintage instrumenty typu Hammond, Vox, Fender apod. najdete na separátním Equipment listu SONO 1.

Ve Studio SONO 1 najdete také odpočinkovou místnost s kuchyňkou a zázemím pro klienty,
Wifi připojením zdarma a vlastní studiovou restaurací a barem, do které je to jen 10 metrů, ale
nijak nenarušuje soukromí a klid pro práci klientů ve studiu.